Organizator - Konferencja dla rodziców: Jestem rodzicem - wybieram empatię.

Przejdź do treści
POMYSŁODAWCZYNIE I ORGANIZATORKI KONFERENCJI
IWONA GUZICKA - historyk, tutor, trener mindset, nauczyciel praktyk. Prezes Zarządu Towarzystwa Oświatowego FILOMATA. Współzałożycielka placówek oświatowych dla dzieci i młodzieży FILOMATA - przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum i LO. W codziennej praktyce edukacyjnej szczególny nacisk kładzie na wykorzystanie filozofii Porozumienia bez Przemocy, nastawienia na rozwój oraz osiągnięć neurobiologii.
ELŻBIETA WIĘCŁAW - certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC), mediatorka i trenerka rozwoju osobistego, nauczyciel - praktyk, przez 22 lata była dyrektorem LO i Gimnazjum FILOMATA, współzałożycielka placówek FILOMATY w Gliwicach (pierwsza z nich - LO powstała w 1996 roku), obecnie - dyrektor programowy FILOMATY. Z pasją i pokorą szuka w życiu porozumienia, a Porozumienie bez Przemocy jest dla niej w tych poszukiwaniach najpiękniejszą drogą. Stara się, aby we współprowadzonych przez nią szkołach młodzi ludzie uczyli się empatii i sztuki porozumienia na równi ze szkolnymi przedmiotami. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli i rodziców, które służą budowaniu relacji opartych na szacunku i zrozumieniu.

ORGANIZATOR
Organizatorem konferencji JESTEM RODZICEM - WYBIERAM EMPATIĘ Korzenie i skrzydła - jak wychować szczęśliwego człowieka? jest Towarzystwo Oświatowe FILOMATA, wspierane przez Zespół Szkół FILOMATA w Gliwicach.

W praktyce FILOMATA to po prostu grupa ludzi, która chciałaby robić coś, żeby świat był lepszym, bardziej przyjaznym miejscem. Jednym ze sposobów jest wspieranie rodziców w zdobywaniu wiedzy i budowaniu ich świadomości, dzięki której rodziny są miejscem tworzenia zdrowych i wspierających relacji międzyludzkich.

FILOMATA od 23 lat istnieje na gliwickim rynku edukacyjnym. W 1996 roku powstała nasza pierwsza szkoła - liceum ogólnokształcące. Obecnie FILOMATA to: przedszkole, szkoła podstawowa, wygasające gimnazjum i LO. Najważniejszymi partnerami w naszej pracy byli i są rodzice uczniów. I do nich właśnie adresujemy wiele działań, im dedykujemy tę konferencję.

Od samego początku przyświecała nam idea tworzenia nowoczesnej edukacji, przyjaznej dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Marzyliśmy o tym, aby młodzi ludzie kończący szkołę byli nie tylko mobilni, dobrze przygotowani do zmieniającego się rynku pracy, ale przede wszystkim, aby byli szczęśliwi i spełnieni. Dziś już wiemy, iż kluczem otwierającym uczniowskie głowy i serca są świadomie budowane relacje, oparte na szacunku i partnerstwie. To umiejętność, której warto i trzeba uczyć już najmłodsze dzieci. Aby młody człowiek stał się empatyczny i życzliwy, musi być tak właśnie traktowany. Organizowana przez nas konferencja jest zaproszeniem do wspólnego uczenia się, do szukania sposobów skutecznego wspierania małych i dużych. Potrzebujemy iść razem w tym samym kierunku.
Serdecznie zapraszamy - spotkajmy się 23 marca 2019 w Gliwicach!

Iwona Guzicka i Elżbieta Więcław
Wróć do spisu treści